Ma–vr 08:15–17:00 · Amstel 340-342, schuin tegenover Carré 020-623 6491 · [email protected]
Afspraak maken
Vaste prijs, inclusief onderdelen

Distributieketting vervangen in Amsterdam

In het kort: ratelt uw motor vlak na het starten? Dan is de distributieketting vaak uitgerekt. Wij vervangen hem vanaf €705, met vaste prijzen per model voor onder andere Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Opel, Peugeot, Citroen en Fiat. De prijs is inclusief onderdelen, arbeid en btw, en u krijgt altijd vooraf een vaste offerte.

Liever bellen? 020-623 6491

Vaste prijzen

Prijzen per merk en model

Alle prijzen zijn inclusief onderdelen, arbeid en btw. Staat uw auto er niet bij? Stuur ons uw kenteken, dan krijgt u een passende prijs.

ModelMotorPrijs
Audi
Audi A11.2 TFSI 8V€775
Audi A31.2 TFSI 8V€805
Audi A11.4 TFSI 16V€1.085
Audi A31.4 TFSI 16V€805
Volkswagen
Volkswagen Caddy 3, Golf 6, Jetta 6, Polo 5, Touran 11.2 TSI 8V€775
Volkswagen Golf 5, Golf 6, Golf Plus, Jetta 5, Jetta 61.4 TSI 16V€805
Volkswagen CrossGolf, Eos Cabrio1.4 TSI 16V€805
Volkswagen Tiguan 1, Vento1.4 TSI 16V€805
Volkswagen Polo 4, Polo 51.4 TSI 16V€885
Volkswagen Passat CC, Passat 5, Passat 6, Sharan 21.4 TSI 16V€905
Volkswagen Beetle, CrossTouran 1, Touran 11.4 TSI 16V€945
Volkswagen Eos Cabrio, Golf 5, Golf Plus1.6 FSI 16V€805
Volkswagen CrossPolo 4, Polo 4, Polo 51.6 16V€885
Volkswagen Touran 1, Passat CC, Passat 5, Passat 61.6 FSI 16V€905
Volkswagen Vento1.6 16V€905
Seat
Seat Altea, Altea XL1.2 TSI€705
Seat Ibiza, Leon1.2 TSI€775
Seat Ibiza1.4 TFSI€785
Seat Alhambra, Leon1.4 TFSI€805
Seat Toledo1.6 MPI€755
Seat Ibiza1.6€785
Skoda
Skoda Fabia II, Octavia II, Roomster, Yeti1.2 TSI 8V€775
Skoda Fabia II, Octavia II, Rapid, Yeti1.4 TSI 16V€785
Skoda Fabia II, Octavia II, Rapid, Roomster1.6 MPI 16V€805
Opel
Opel Corsa B, Corsa C, Corsa D1.0€805
Opel Agila A1.0€845
Opel Astra G, Astra H, Corsa B, Corsa C, Corsa D1.2 16V€805
Opel Agila A1.2 16V€845
Opel Astra G, Astra H, Tigra B TwinTop, Corsa C, Corsa D, Meriva A1.4 16V€805
Peugeot
Peugeot 207, 208, 3081.4 16V€775
Peugeot 207, 208, 3081.6 16V€775
Peugeot 3008, 5008, Partner III1.6 16V€795
Peugeot 5081.6 16V€805
Citroën
Citroën Berlingo III1.6 16V€775
Citroën C3, C4, DS3, DS41.4 16V€795
Citroën C3, C4, C5, DS3, DS4, DS51.6 16V€795
Fiat
Fiat Fiorino III, Grande Punto, Punto II1.3 JTD 16V€775
Fiat Doblo I, Doblo II, Egea, Idea, Linea1.3 JTD 16V€805
Fiat 500 IV, 500L, 500X, Panda II1.3 JTD 16V€905
Alfa Romeo
Alfa Romeo MiTo1.3 JTD 16V€775
Lancia
Lancia Musa, Ypsilon I, Ypsilon II1.3 JTD 16V€775
Ford
Ford Ka1.3 TDCi 16V€775
Chevrolet
Chevrolet Aveo1.3 16V DOHC€805
Suzuki
Suzuki Ignis1.3 DDiS 16V€945
Suzuki Swift III1.3 DDiS 16V€1.045

Motoren vanaf 150 pk: +€100 arbeid. Nokkenasversteller bij de 1.4 TSI en 1.6 FSI: +€807, alleen als dat nodig is en na overleg. Nieuwe motorolie en oliefilter komen erbij.

Herken de signalen

Wanneer is de ketting aan de beurt?

Bij een aantal motoren rekt de distributieketting na verloop van tijd uit. Daardoor klopt de kleptiming niet meer, en dat merkt u zo:

Ratelen bij starten

Een ratelend geluid in de eerste seconden na een koude start.

Motorlampje

Het motorlampje brandt, vaak met een code over de nokkenaspositie.

Onrustige motor

De motor loopt onrustig stationair of trekt minder goed op.

Hoger verbruik

Door verkeerde kleptiming vervuilt de motor en stijgt het verbruik.

Zo werkt het

Nieuwe ketting in vier stappen

  1. Controle

    Eerst luisteren wij en lezen wij de nokkenaswaarden uit. Zo weten wij of de ketting echt is uitgerekt.

  2. Vaste offerte

    Daarna krijgt u de prijs voor uw model. Geen akkoord, geen reparatie.

  3. Vervangen

    Vervolgens vervangen wij ketting, spanner en geleiders met het juiste speciaalgereedschap, volgens fabrieksvoorschrift.

  4. Afstellen en proefrit

    Tot slot zetten wij de motor op tijd, verversen wij de olie en maken wij een proefrit. Met BOVAG-garantie.

Veelgestelde vragen

Alles over de distributieketting

Dit zijn de 4 vragen die wij het vaakst krijgen over de distributieketting, met een kort en eerlijk antwoord. De prijzen staan er direct bij; de andere antwoorden opent u met een klik op de vraag.

Rijdt u een Volkswagen of Audi? Bekijk dan Volkswagen of Audi. Riem in plaats van ketting? Zie distributieriem vervangen.

Staat uw vraag er niet bij?

Stuur ons uw kenteken en uw vraag. U krijgt snel antwoord, en altijd vooraf een prijs.

Liever bellen? 020-623 6491

Wat kost het vervangen van de distributieketting?

Bij ons kost dat vanaf €705, afhankelijk van merk en motor. Voor een Volkswagen Golf 6 1.2 TSI is dat €775, voor een Golf 1.4 TSI €805. Dat is inclusief onderdelen, arbeid en btw. Bij motoren vanaf 150 pk komt er €100 bij. Nieuwe motorolie en een oliefilter rekenen wij apart.

Hoe hoor ik dat de distributieketting versleten is?

Het bekendste signaal is een ratelend geluid vlak na het starten, vooral bij een koude motor. Daarnaast kan het motorlampje gaan branden of loopt de motor onrustig. Wacht dan niet te lang, want een overgesprongen ketting kan de kleppen beschadigen.

Wat is een nokkenasversteller en moet die ook vervangen?

Bij de 1.4 TSI en 1.6 FSI zit een nokkenasversteller die ook kan slijten. Vervangen kost dan €807 extra. Wij doen dat alleen als het echt nodig is en altijd na overleg met u.

Gaat een distributieketting niet een autoleven mee?

In theorie wel, maar bij een aantal motoren rekt de ketting na verloop van tijd uit. Daardoor klopt de kleptiming niet meer. Vooral de genoemde 1.2 TSI-, 1.4 TSI- en 1.6 FSI-motoren en de kleine 16V-motoren van Opel, Fiat en PSA staan hierom bekend.

Bezoek ons

Aan de Amstel, schuin tegenover Carré

Adres
Amstel 340-342, 1017 AS Amsterdam
Telefoon
020-623 6491
E-mail
[email protected]
Open
maandag t/m vrijdag 08:15–17:00
OV
Weesperplein (metro en tram), 5 minuten lopen
Brug over de Amstel bij Garage 't Amsterdammertje in Amsterdam Centrum
Breng uw auto en loop zo de binnenstad in.
Bel WhatsApp Afspraak
WhatsApp ons